Koszyk 0

W naszych projektach wszystko ma jakiś cel. Nic nie dzieje się bez przyczyny. Stawiamy na prostotę i formę, ale nadrzędną cechą jest funkcjonalność. Zaczerpnęliśmy to z wzornictwa lat 50 i 60-tych, gdy polski design utrzymywał bardzo wysoki, światowy poziom.

Bardzo lubimy, gdy mebel spełnia kilka funkcji, może się zmieniać według potrzeb właściciela. Nie lubimy, gdy coś się marnuje – czy to przestrzeń czy to skrawek drewna. Dlatego nasze meble możesz personalizować i idealnie dopasować do swojego domu, a z resztek pozostałych po ich produkcji robimy małe, zabawne gadżety.

Kochamy drewno, kolor i geometryczne wzory. Nie boimy się odważnych połączeń, a znajomość materiałów pozwala nam osiągnąć zaskakujące efekty. Korzystamy z tradycyjnych technik stolarskich. Nasze produkty wykonujemy ręcznie od pierwszego cięcia do ostatniego pociągnięcia pędzlem. Daje nam to możliwość powiedzenia z czystym sumieniem: meble Wood&Paper to stolarstwo najwyższej klasy, łączące tradycję i nowoczesność.

Myślimy o nowych projektach, malujemy oraz ozdabiamy linorytami notesy i plakaty w naszej pracowni w Łodzi.

Produkujemy, pakujemy i wysyłamy nasze meble do nowych domów ze  stolarni we Wrocławiu.

Drzwi w obu tych miejscach są zawsze dla Was otwarte 🙂

W&P Zenon Magda Agata

Nasza stolarnia.

Od ponad 30 lat znajduje się i działa na terenie Wrocławia. Ostatnio co prawda przeprowadziliśmy się do Krzyżanowic, ale to tylko 2km za tablicą z napisem Wrocław, więc zostańmy już przy tym Wrocławiu ?

Warsztatem zarządza oczywiście Zenon i jest tam niekwestionowanym Panem i Władcą. Jego doświadczenie, precyzja (w końcu z wykształcenia jest mgr.inż. mechanikiem precyzyjnym ? ) oraz bezkompromisowość dają nam gwarancję najwyższej jakości i dbałości o każdy szczegół. Bez ogródek możemy powiedzieć, że gdyby nie on oraz jego stolarnia, Wood&Paper by nie powstało.

Warsztat jest w 100% samowystarczalny. Posiadamy własną lakiernię, prasę o nacisku 7 ton oraz inne bardzo ciekawe maszyny, do których bez szkolenia BHP lepiej nie podchodzić.

Produkty Wood&Paper powstają przy użyciu tradycyjnych technik stolarskich. Nie będziemy udawać, że używamy tylko dłuta, ręcznej piły i papieru ściernego, ale nie stosujemy CNC i innych wynalazków ? Najważniejsza jest praca ludzkich rąk i uzyskana dzięki temu niepowtarzalność każdego z naszych mebli.

Nasza ekipa to stolarze pracujący z Zenonem kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat. Specjaliści, dla których drewno i jego obróbka nie mają żadnych tajemnic. Polegamy na ich wiedzy i doświadczeniu. Każdy produkt na etykiecie umieszczonej na spodzie lub tyle ma podpis jego wykonawcy. Jeśli jesteś już posiadaczem mebla marki Wood&Paper, sprawdź kto jest autorem Twojego. Marcin, Zbyszek, Andrzej, Adam, a może Bonifacy?

 

1 stolarnia 1
2 stolarnia 1
4 stolarnia 1
6 stolarnia 1
7 stolarnia 1
P1340969
P1340911
P1340967
P1340909
P1340905
P1340947
P1340446