Solidny stół rozkładany na zamówienie. Jak dobrać wymiary? 5 lipca 2017 – Posted in: Design, Wiedza

Myślisz o idealnym stole rozkładanym na wiele okazji i masz już wizję jego ustawienia? Oczywiście możesz ją spełnić zamawiając u nas zindywidualizowany stół SOLO. Jak dobrać wymiary stołu rozkładanego, aby maksymalnie wykorzystać miejsce i móc zjeść przy nim kameralną kolacją lub posadzić całą rodzinę z okazji ważnej uroczystości? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz poniżej…

Zasady są proste:

1. Szacujesz liczbę przewidywanych gości (w granicach 12), odejmujesz dwie osoby i resztę dzielisz przez dwa, zaokrąglając w górę do całej osoby.

2. Uzyskaną liczbę mnożysz przez 50-60 cm i uzyskujesz orientacyjną długość stołu po rozłożeniu.

3. Wybierasz czy stół przed złożeniem ma być kwadratowy, czy prostokątny. Wymiar stołu złożonego najlepiej określić na podstawie miejsca, w którym mebel ma stanąć oraz mniej więcej policzyć, ile osób przy nim ma siedzieć na co dzień (zasada ta sama co powyżej, czyli przyjmujemy około 50-60 cm na osobę). Zalecana minimalna szerokość stołu to 70 cm.

4. Wejdź na stronę www.woodandpaper.pl. Oj, przepraszam, przecież już tu jesteś 😉 Kliknij zakładkę „Personalizacja” i wybierz sposób wykończenia stołu z naszych wzorników, tzn. kolor, okleinę oraz gatunek drewna.

5. Kliknij zakładkę „Kontakt” i prześlij do nas swoje zapytanie. Otrzymasz w krótkim czasie odpowiedź oraz wycenę.

Przykładowe stoły rozkładane Wood & Paper.

Stół rozkładany Solo I przed i po rozłożeniu. Złożony jest niedużym kwadratem, zaś po rozłożeniu staje się aż dwa razy większym prostokątem. Blat górny, który jednocześnie jest wkładką powiększającą stanowi część stołu. W związku z tym nie musimy żadnego elementu mebla przechowywać osobno.

Model Solo II również przed i po rozłożeniu. Ten stół rozkładany ma grubszy blat oraz zarówno złożony jak i rozłożony jest prostokątem. Wkładka musi być przechowywana osobno, ale stół złożony nie posiada rysy na blacie i zmieści nawet 6 osób.

Dlaczego stoły rozkładane są teraz znowu takie modne?

Stoły tego typu były modne zawsze. Jednak wykonane na drewnianych prowadnicach często mocno utrudniały życie przy rozkładaniu.  Powodowało to złe skojarzenia. Teraz używa się prowadnic metalowych o dużym komforcie rozkładania i dużych zakresach zmiany wymiaru. Jedna osoba może bez wysiłku taki stół rozkładany rozłożyć, a następnie złożyć. Jednocześnie stół rozkładany pozwala na optymalne wykorzystanie miejsca w niezbyt dużym pomieszczeniu, bo w wersji złożonej przy wymaganiach dnia powszedniego nie zajmuje cennego miejsca.

Rozważ zakup stołu rozkładanego SOLO, a będziesz zadowolony, jak wielu naszych klientów 😉 Polecamy zakładkę „Realizacje” 🙂